İstanbul
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Depremzedelerle dalga geçen sözde Alevi dedesi görevden alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremzedelerle dalga geçen sözde Alevi dedesi görevden alındı
Abone ol
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan'ın Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin Kirni köyünden yapılacak canlı yayında kahkahalarla gülmesi istifa getirdi.

Dede olduğunu iddia eden ve Alisiz Alevicilik propagandasının merkezi olan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanlığını yürüten Cafer Kaplan, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde gösteriş amaçlı gezinti esnasında, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle dalga geçtiği görüntüler Yol TV adlı kuruluşun canlı yayınına yansıyınca Aleviler ve izleyiciler arasında büyük tepkiye neden olmuştu.

Farklı çevrelerden pek çok Alevi kurum yöneticileri protesto tepkilerini bizzat telefonla kendisine ve AABK yöneticilerine ilettiler.

Aleviler arasında büyük tepkiye neden olan o anlar kısa sürede medyada da haber olmuştu.

Tepkilerin artarak AABK yöneticilerine ulaşması üzerine, kurumun kapalı devre haberleşme grubunda yayınladığı özür metni ile tepkileri dindirmeye çalışan sözde Alevi dedesi Cafer Kaplan, görevini bırakmak zorunda kaldı.

AABK yöneticilerinin de kabul etmediği özür metni şöyleydi:

Alevi dedesi olduğunu iddia eden Kaplan, AABK'nın kapalı iletişim ve haberleşme grubunda istifa ettiğini duyuran bir metin paylaştı.

Kaplan'ın istifa metni şöyle:

"Sevgili Eşit Başkanlarım ve yönetim kurulu üyelerimiz,

Deprem bölgesinde yol televziyonu üzerinden yapılan yayından sonra kamu oyunda oluşan olumsuz durumdan dolayı kurumsal yapımız zarar görmemesi için 14.02.2023 tarihinde AABK İnanç Kurulu Başkanlığımdan şu an itibarıyla istifa ediyorum.

Saygılarımla 
Cafer Kaplan
"

Görevini bırakmak zorunda kalan Cafer Kaplan'ın depremzedelere yardım amaçlı olarak bölgede kalmaya devam etmeyeceği ve ilk uçakla Almanya'ya döneceği bildirildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alevilerin yüz karası Cafer Kaplan canlı yayında depremzedelerle dalga geçtiÖnceki Haber

Alevilerin yüz karası Cafer Kaplan canlı...

Şahkulu Dergahı Pendik şubesi önünde saldırıSonraki Haber

Şahkulu Dergahı Pendik şubesi önünde sal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar