Site En Üst Reklam
İstanbul
DOLAR15.952
EURO16.8395
ALTIN945.71
Haber Sayfa Üstü

Davutoğlu'dan Demirtaş'a: Hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Davutoğlu'dan Demirtaş'a: Hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşım
Abone ol
Selahattin Demirtaş'ın, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezası almasının ardından "Muhalefet partisi lideri olmasına rağmen bugüne kadar bu davadan vazgeçmedi. Bu nasıl bir siyaset?" sözelerine Davutoğlu'nun avukatı cevap verdi: "Müvekkilimden bağımsız olarak yürüyen ve başkaca da suç ve mağdurların olduğu yargılamanın müvekkilimiz üzerinden izah edilmeye çalışılması hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşımdır."

Selahattin Demirtaş'a, Mersin'de 27 Şubat 2016'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Hakkındaki ceza nedeniyle konuşan Demirtaş, "Muhalefet partisi lideri olmasına rağmen bugüne kadar bu davadan vazgeçmedi. Bu nasıl bir siyaset?" dedi.

DAVUTOĞLU CEPHESİNDEN YANIT

Demirtaş'ın bu sözlerine Davutoğlu cephesinden de yanıt geldi. Gelecek Partisi liderinin avukatı Ahmet Başçı, "Müvekkilimden bağımsız olarak yürüyen ve başkaca da suç ve mağdurların olduğu yargılamanın müvekkilimiz üzerinden izah edilmeye çalışılması hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşımdır" dedi.

"KAMUSAL SORUŞTURMA YÜRÜTÜLMEKTEDİR"

Davutoğlu'nun avukatı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ve kamu kurumlarına yönelik "kamu görevlisine hakaret" ve diğer suç iddialarıyla aleyhine 2015 yılında RESEN ve KAMUSAL soruşturma ve yargılama yürütülen Sayın Selahattin Demirtaş'ın Mersin'de görülen ceza davası, Sayın Ahmet Davutoğlu'ndan bağımsız gerçekleşen bir yargılamadır.

"AÇIKÇA KÖTÜ NİYETTİR"

İş bu yargılamanın salt Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'na hakaret iddiasıyla gerçekleştiği beyanı gerçek olmayıp açıkça kötü niyettir.

1.) Sayın Genel başkan yeni bir sayfa açma adına daha önce şahsına yönelik ve kamusal olmayan tüm davalardan Şubat 2020 yılında feragat etmiştir.

2.) Mersin'de görülen davanın duruşmalarına Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ve avukatları hiç bir zaman iştirak etmemiştir.

3.) Kamu davalarında şikayet veya şikayetten vazgeçme yoktur; yargılama süreçlerini de etkilemez.

Müvekkilimden bağımsız olarak yürüyen ve başkaca da suç ve mağdurların olduğu yargılamanın müvekkilimiz üzerinden izah edilmeye çalışılması hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşımdır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladıÖnceki Haber

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin son 24 saa...

Pakdemirli suçu çiftçiye attı: Çiftçi TMO'yu değil serbest piyasayı tercih etti!Sonraki Haber

Pakdemirli suçu çiftçiye attı: Çiftçi TM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar