Site En Üst Reklam
İstanbul
DOLAR15.952
EURO16.8395
ALTIN945.71
Haber Sayfa Üstü

CHP, yurtdışı örgütlenmesini hızlandırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP, yurtdışı örgütlenmesini hızlandırdı
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Almanya'daki yeniden yapılanma çalışmalarınıı hızlandırdı. Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Koordinatör Yardımcıları Günay Çapan ve Nihat Yazıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'yı Almanya'daki yeni yapılanma ve yeni şehir örgütlerinin kurulmasına yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirdiler.

İlhan BABA - NÜRNBERG

Almanya'ya döndükten sonra çalışmaları hakkında bilgi veren Günay Çapan ve Nihat Yazıcı'nın ortak açıklamaları şöyle:

Sevgili Bölge Başkanlarımız,

25 Ocak 2022 günü CHP Genel Merkezinde , CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörümüz Hakverdi Gürbüz'ün başkanlığında Nihat Yazıcı ve Günay Çapan'dan oluşan bir heyet olarak Parti Örgütü ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Oğuz Kaan Salıcı ile toplantı gerçekleştirilmiş, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret edilmiştir.

Genel merkezde yapılan toplantıda, Partimizin Almanya'da var olan birliklerine katılımların koordine edilmesi, yeni birliklerinin kurulması, bunlardan oluşacak ülke birliğinin örgütlenmesi, birliklerin sorun ve ihtiyaçlarının yerinde çözülmesi ve düzenli işleyişin korunması görevleri kapsamında yaptığımız çalışmalar konusunda Partimize bilgi vermiş, Genel Merkezimizin görüş ve tavsiyelerini almıştır.

CHP Almanya örgütlenmesinin çalışmaları 12 Mart'da Halk TV'de

Toplantıda, Almanya'daki çalışmalarımız ile ilgili olarak daha önce 22 Şubat 2022'de gerçekleştirmeyi planladığımız kamuoyunu bilgilendirme amaçlı toplantıyı 8 Mart Dünya ekmekçi Kadınlar günü etkinlikleri ile birleştirerek 12.03.2022 günü Halk TV aracılığı ile gerçekleştirme kararı alınmıştır.

Toplumsal muhalefetin bileşenlerini kapsayan Almanya'daki sivil toplum kuruluşları ile birlikte 2022 Haziran veya Temmuz ayında bir etkinlik düzenlenmesi düşünülmektedir.

Genel Başkanımıza bu konuda bilgi verilmiş, kendileri etkinliğe katılmayı arzu ettiklerini i ifade etmişlerdir.

CHP örgütlenmesinin  hedefi en geniş kesimlere ulaşmaktır

Ziyaretimiz ve toplantı sırasında heyetimiz, Partimizin muhalefet bileşenleri ile birlikte yerel seçimlerde başlattığı ve her gün biraz daha ivme kazanarak yükselen iktidar yürüyüşünün sıcaklık ve heyecanına tanıklık etmiştir.

Bu tanıklık motivasyonumuzu arttırdığı gibi sorumluluğumuzun büyüklüğüne de işaret etmektedir.

Bu bilinçle ve Partimizin politikaları doğrultusunda kabuğumuzu kırıp, kapsayıcı ve katılımcı bir anlayışla Partimizi en geniş kesimlerle buluşturma hedefimize daha büyük bir ciddiyetle sarılmalıyız.

Birlikte Başaracağız

Bizleri samimiyet ve sıcaklıkla konuk ederek çalışmalarımıza güç veren Genel Merkezimize sizler adına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Gelişmeler konusunda düzenli olarak bilgi vermeye devam edeceğiz. Birlikte başaracağız.

Nihat YAZICI - Günay ÇAPAN

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gazeteci Şahin: Kabaş’ın yakasını FETÖ’ye kaptırmış olma ihtimali yüksekÖnceki Haber

Gazeteci Şahin: Kabaş’ın yakasını FETÖ’y...

Çavuşoğlu: Asya ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruzSonraki Haber

Çavuşoğlu: Asya ile olan ilişkilerimizi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar