SABANCI
İstanbul
DOLAR17.2362
EURO17.5448
ALTIN963.07

CHP Milletvekili İlgezdi: Kültür Bakanlığı'nda hülle yoluyla atama yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Milletvekili İlgezdi: Kültür Bakanlığı'nda hülle yoluyla atama yapıldı
Abone ol
CHP İstanbul Milletvekili İlgezdi, "Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sınavında yazılıdan yüksek puan alanlar elenirken; 77.79, 79.17 gibi puan alanlar yüksek sözlü notları ile asil listede yer aldı. Diğer taraftan Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nde sınavsız olarak, hülle yolu ile de müdür atamaları yapıldı. Genel müdürlükte halen şoförlük ve sekreterlik yapan personel sınavsız şube müdürü olarak atandı.” dedi.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan şube müdürlüğü sınavları ve mülakatlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İlgezdi yazılı açıklamasında şunları aktardı:

“Bakanlık şube müdürlüğü sınavında yazılıdan yüksek puan alanlar elenirken; 77.79, 79.17 gibi puan alanlar yüksek sözlü notları ile asil listede yer aldı. Yüksek yazılı puanı alanlar düşük sözlü puanları ile elenirken ya da yedekte kalırken, yazılıdan 10-12 puan düşük alanlar, yüksek sözlü notları ile asil listeye kondu. Bu torpilin, insan kayırmanın itirafıdır.”

İlgezdi, açıklamanın devamında şu bilgileri verdi:

"11 ismi tespit ettik"

“Sınavları kazanamayanlar sınavsız kadro olan müdür yardımcılığına atanıp merkeze şube müdürü olarak geçiyor. Sınavdan yüksek puan alanlar da eleniyor. Böyle bir adalet ve etik olamaz. Sadece Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nden hülle yolu ile şube müdürü olan 11 ismi tespit ettik. 12’nci isim için de çalışma yapıldığını biliyoruz. Ankara Opera ve Bale Müdürlüğü’nde boş bulunan müdür yardımcılığı kadrosuna hülleyle ataması yapılacak bir isim konuşuluyor.”

Hülle ile şube müdürü olanlar arasında 3 şoför bulunduğunu belirten CHP’li Akkuş İlgezdi, “Şube müdürü olarak atanan şoförlerden biri şeflik sınavında 48,98 puan alarak başarısız olduğu halde hülle ile şube müdürü yapılmış ve halen şoförlük yapmaktadır. Genel Müdürlük sekreteri de hülle yoluyla şube müdürü olarak atanmış ama sekreterlik görevini sürdürmektedir.” dedi.

Akkuş İlgezdi, “Sınavlar için emek harcayan, ter döken çalışanlar yüksek puanlarına rağmen elenirken, hiç sınava girmeden hülle yolu ile atananlar Kültür ve Turizm Bakanlığında adaletin ve liyakatin yok olduğunun kanıtı. Bakanlık hülle yolu ile birçok atama yaparken, yeni bir atamaya da hazırlanıyor. Bu kabul edilemez.” değerlendirmesini yaptı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP'den Türkiye Belediyeler Birliği yöneticileri hakkında suç duyurusuÖnceki Haber

CHP'den Türkiye Belediyeler Birliği yöne...

Buğday fiyatları rekor seviyede işlem görüyorSonraki Haber

Buğday fiyatları rekor seviyede işlem gö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar