Site En Üst Reklam
İstanbul
DOLAR15.8166
EURO16.8759
ALTIN946.51
Haber Sayfa Üstü

CHP, Bülent Ecevit'i unutmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP, Bülent Ecevit'i unutmadı
Abone ol
Eski Başbakan ve CHP’nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit, ölümünün 15’inci yılında mezarı başında, Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığındaki CHP heyeti tarafından anıldı.

Açıkel, “Türkiye’nin ahlaklı, dürüst siyasete, vatansever ve hiçbir koşulda ulusal çıkarlardan taviz vermeyen bir siyasete ihtiyacı olan bugünde rahmetli Bülent Ecevit’in mirasının partimizin tüm kadrolarının zihninde ve gönlünde yer tuttuğunu, hiçbir şekilde unutulmadığını tüm Türkiye’nin, yurttaşlarımızın bilmesini istiyoruz” dedi.

Ecevit, ölümünün 15’inci yıl dönümünde Ankara’daki Devlet Mezarlığı’nda kabri başında bugün anıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel ve beraberindeki CHP milletvekilleri Aysu Bankoğlu, Uğur Bayraktutan, Necati Tığlı, Süleyman Bülbül ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir’den oluşan heyet Ecevit’in kabrine çelenk bıraktı. Yapılan saygı duruşunun ardından konuşan Açıkel, şunları söyledi:

“CHP’nin üçüncü Genel Başkanı, Başbakanımız, kıymetli ve Türkiye tarihine dürüstlüğü, cesareti ve emekten yana duruşuyla kendini halkımızın kalbinde ve zihninde nakşettirmiş, rahmetli Bülent Ecevit’in kabrinin başında, 15’inci ölüm yıl dönümünde, onu anmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kendisine ve kıymetli eşine burada Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu adına rahmetlerimizi, minnetimizi sunuyoruz. Ruhu şad olsun. Sayın Bülent Ecevit, bizim sadece genel başkanımız ve başbakanımız olarak değil dünya sosyal demokrasi tarihine ismi zor zamanlarda ülkesini, çıkarlarını, ilkelerden ve ahlaki duruştan taviz vermeden durabilen nadir liderlerden birisi olarak kaydettirmiştir.

“İŞÇİDEN YANA TAVRI”

Afyon Yasası’nın çıkışından, Çalışma Bakanlığı’nda emekten, işçiden yana tavrına kadar, Türk çiftçisini savunmasından, Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarlığına kadar pek çok konuda rahmetli Ecevit ve CHP’nin kıymetli kadroları zor dönemde ülkemiz için ellerinden gelen bütün fedakarlığı göstermişlerdir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Türkiye’nin ahlaklı, dürüst siyasete, vatansever ve hiçbir koşulda ulusal çıkarlardan taviz vermeyen bir siyasete ihtiyacı olan bugünde rahmetli Bülent Ecevit’in mirasının partimizin tüm kadrolarının zihninde ve gönlünde yer tuttuğunu, hiçbir şekilde unutulmadığını tüm Türkiye’nin, yurttaşlarımızın bilmesini istiyoruz. Ruhu şad olsun. Allah mekanını cennet eylesin. Kendisini her zaman sevgi, saygı ve minnetle yad edeceğiz.”

Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden olan eski Başbakan ve CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit, “Karaoğlan” lakabıyla da anılıyordu. Ecevit, Başbakanlığı döneminde 1974’te düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı ile de hafızalarda yer etti. 6 Kasım 2006 tarihinde yaşamını yitiren Ecevit’in Ankara’daki cenazesine on binlerce kişi katılmış ve “Halkçı Ecevit” sloganıyla son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tartıştığı ağabeyini silahla vurarak öldürdüÖnceki Haber

Tartıştığı ağabeyini silahla vurarak öld...

Fırıncılar: Ankara'da ekmek 2,25 TL olacak!Sonraki Haber

Fırıncılar: Ankara'da ekmek 2,25 TL olac...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar