EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.052
EURO33.5837
ALTIN2032.0

Beylikdüzü’nde Müslüm Sümbül rüzgarı esti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beylikdüzü’nde Müslüm Sümbül rüzgarı esti
Abone ol
Beylikdüzü Belediyesi’nin öncülüğünde Beylikdüzü Beylicium Erol Günaydın Sahnesi’nde 28 Ocak günü Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu 48. “Duygu Dolu, Sevgi Dolu Şiirini Türkünü Al, Sen de Gel” Etkinliği yoğun katılım ve dostluk havasında gerçekleşti.

Halk Ozanı Müslüm Sümbül, Golf Sporcumuz Avrupa’da 12 kez birinci olarak bayrağımızı dalgalandıran Mehmet Kazan ve Cemal Süreya Derneği kurucusu şair yazar Mehmet Ali Işık’ın Onur konuğu olduğu etkinliğe Sarıay Dernek başkanı Şahan Can Şahan da katılarak sunumlarda bulundular.

Şair Şengül Yıldırım ve Yenilmez Ozan Yahya Erdoğan’ın sunumunu yaptığı etkinlikte Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Düşler Dünyası Başkanı Halk Şairi İsmail Aydoğmuş yaptığı açıklamada “Sanatın ve sanatçının dostu Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Kültür İşleri Müdürü Mehtap Karataş hanıma, hizmetleri geçen Belediye’mizin güler yüzlü personeline şimdiden teşekkür ederiz.” dedi.

Aydoğmuş konuşmasına devamla “Sanatın birleştirici gücüne ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz.” dedi.

Çok sayıda sanatçı ozan ve şairin sahne aldığı etkinlikte Halk Ozanı Müslüm Sümbül hayat hikâyesinden kesitler paylaşarak şiir ve türkülerini okudu. “Ozanlık yoluna hizmet verenler bu ülkenin öz evlatlarıdır.” dedi.

Onur konuğu Mehmet Kazan “Golf sporunda başarılara yenilerini ekleyeceğim. Bizlere desteğinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Şair Yazar Mehmet Ali Işık “Hatay Restoran da Cemal Süreya ve şairlere hizmet ettiğim için mutluyum” dedi.

Bu etkinlikte İkinci Kitabı “Gel de Yazma!” yı imzalayan Ozan Garip Yadigar, yayıncısı Yahya Bilican ve desteğini esirgemeyen Ali Şar Dede birer konuşma yaparak şiirleri geleceğe taşımaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Etkinlikte “Başta Çanakkale, Kurtuluş Savaşı Kahramanları Atatürk ve silah arkadaşları, şehit gazilerimiz olmak üzere bu sahneleri birlikte paylaştıkları Halk Ozanı Hüseyin Özperçin, Şair Ayser Bektaş’ın yanısıra Tarihi şahsiyetlerden Şair Neyzen Tevfik, Halk Ozanı Davut Sulari, Halk Ozanı Abuzer Karakoç, Halk Ozanı Kıvırcık Ali, Şair Cemal Süreya, Aşık Zevraki Akif Timurhan, Zevraki dostu Metin Özdemir, Sanatçı Burhan Çaçan, Yazar Ali Narçın, Sanatçı Fatma Gırik, Şair Sabahattin Eyüboğlu, Şair Ahmet Hamdi Tampınar’ın yanı sıra bu ay kaybettiğimiz Sanatçı Ayla Algan” birlikte saygıyla anıldı.

Çok sayıda sanatçı ve yeni yüzlerin de katılımıyla canlı, heyecanların yaşandığı güzel bir etkinlik oldu.

Katılanlar: İsmail Aydoğmuş, Hilmiye Aydoğmuş, Şengül Yıldırım, Yahya Erdoğan, Müslüm Sümbül eşi Nevruz Hanım ve Kızı Nuray Sümbül, Süleyman Türkyılmaz ve eşi, Mehmet Kazan, Mehmet Ali Işık, Dr. Süleyman Tanrıverdi ve eşi Naz Tanrıverdi, Dr. Şahan Can Şahan, Ozan Metini Metin Karakuş ve eşi Gülüzar Karakuş, Resul Civcik, Ali Gürz, Mehmet Ali Daştan, Ozan Garip Yadigar eşi Arzu hanım, Haydar Tezel, Ali Şar Dede, Yahya Bilican Eşi Şener Bilican, İbrahim Gençsoy, Kamil Gündüz, Şahin Örk, Selahattin Yalçıner, Mehmet Şükrü Şık, Yusuf Can, Mevlüt Işıldak, İsmail Tosun, İsmail Derya Boz, Metin Özdoğan, Atilla Alinçer, İhtiyar Delikanlı Erol Durak, Süleyman Doğan ve eşi Gül Doğan, Musa Gerçek ve eşi Vahibe Gerçek, Ali İhsan Yıldırım, Ahmet Huy, Eren Serdar Erzincan, Ferda Önder, Aylin Dönmez, Ali Gündüz, Hacer Çoban, Dursun Demir ve Hatun Demir, Ali Ekber Hırlak, Azize Sultan, Gönül Şahin, Demir Çil, Halk Şairi Canehli Recep Boyalı, Hacer Saka ve eşi Dnt. Mustafa Saka, Hacı Meral, Nuri Karakelle, Güven Kahramanoğlu, Habip Özkilislioğlu, Süleyman Süer, Mehmet Emin Mardini, Zeki Kaymakçı, Haluk Baki, Kazım Çağın, Ali Eren, Aşık Ahmet Yıldız, Cengiz Akın, Şair Gündüz, Figen Sezen, Şair Dertli ve eşi, Yörük Yaşar Coşkun, Hacı Meral, Melahat Şimşek Türk ve oğlu, Korel Özek ve kız kardeşi,… Video Ve Fotoğraflar; İsmail Aydoğmuş, Hilmiye Aydoğmuş, Süleyman Doğan, Habip Özkilislioğlu, Eren Serdar Erzincan, Metin Karakuş, Yahya Erdoğan, Yahya Bilican, Yusuf Can…

HABER: İSMAİL AYDOĞMUŞ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnsan beynine ilk kez çip yerleştirildi!Önceki Haber

İnsan beynine ilk kez çip yerleştirildi!

Haber Yorumları

 • İsmail Aydoğmuş04-02-2024 22:39

  Değerli gazeteci Ali Rıza Özkan dosta bu güzel haber paylaşımı için çok teşekkür ederim. Selam sevgi ve saygılarımla

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar