İstanbul
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22

Beko: Vahdettin'in ihanetini bile savunacak kadar şuursuzlaşanlara geçit vermeyeceğiz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beko: Vahdettin'in ihanetini bile savunacak kadar şuursuzlaşanlara geçit vermeyeceğiz!
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'e karşı başlatılan linç kampanyasına sert tepki gösterdi. Beko, "Vahdettin'in ihanetini bile savunacak kadar şuursuzlaşanlara geçit vermeyeceğiz" dedi.

İzmir Milletvekil Kani Beko'nun açıklaması şöyle:

Seçim sürecine girildi iktidar koalisyonu oldukça zor durumda. Kendilerinin yaptırdığı kamuoyu anketleri dahi "Geliyor gelmekte olan!" diyor... Siyasi iktidar ne yapacağını, nasıl bir siyaset izleyeceğini bilemez halde şaşkın! Muhalefet yöneticileri ne söylerse söylesin, saldırıyorlar, saldıracaklar... Hiç olmayacak şeylerden medet umuyorlar. 9 Eylül, İzmir'in işgalden kurtuluş yıl dönümünde Tunç Başkan’ın yaptığı konuşmaya saldırıyorlar. Vay Osmanlı padişahı Vahdettin'e hain dedi, Vay Yunanistan için işgalci demedi...

Bu saldırılar tarihi bilgisizlikten değil, tarihi ideolojik anlayışlarına uygun yorumlamalarının bir sonucudur.  Halkın gerçek gündemini değiştirmek konjonktürel boyutudur. Nedeni ne olursa olsun Vahdettin'in ihanetini bile savunacak kadar şuursuzlaşanlara geçit vermeyeceğiz.

Düşmanlıklar gün gelir dostluklara dönüşebilir, dönüşmelidir de... Ama ihanetin affı olmaz...

Diğerleri bizi şaşırtmıyor. Sayın Bahçeli'ye ne demeli?.. Erzurum Kongresi devam ederken Gazi Mustafa Kemal'i görevden alan, direniş aleyhinde fetvalar yayımlatan, Sakarya Meydan Savaşı'nda kan gövdeyi götürürken, çocuğu, genci yaşlısıyla Anadolu’nun evlatları gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürürken; 61 yaşında olup 18'lik Nimed Nevzat Hanım ile şaşalı düğün yapan kimdi?

Vahdettin sevdalıları, bu halk sizi affeder mi bilmiyorum. Ama şahsım olarak size son bir şans veriyorum. M. Kemal’i bir kez olsun okuyun.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alevilere çağrı: Kutsallarımıza hakaret edenlerden uzak durun!Önceki Haber

Alevilere çağrı: Kutsallarımıza hakaret...

Sungur Savran yazdı: İki barbarlık çağı arasının kraliçesiSonraki Haber

Sungur Savran yazdı: İki barbarlık çağı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar