İstanbul
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Başkentli bin çocuk İngilizce eğitimini tamamladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkentli bin çocuk İngilizce eğitimini tamamladı
Abone ol
7-14 yaş aralığındaki çocukların yabancı dil öğrenmesi amacıyla SEYEV (Seda Yekeler Eğitim Vakfı) iş birliği ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ücretsiz ‘İngilizce Dil Edinimi Projesi’ne katılan bin öğrenci eğitimini başarıyla tamamladı.

ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ve SEYEV (Seda Yekeler Eğitim Vakfı) iş birliği ile başlatılan ‘İngilizce Dil Edinimi Projesi’nde 7-14 yaş aralığındaki bin öğrenci eğitimi başarıyla tamamladı.

AMAÇ EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

SEYEV Kurucu Başkanı Seda Yekeler ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar’ın da yer aldığı Gençlik Parkı Büyük Sahne’de düzenlenen törene; proje kapsamında mezun olan öğrenciler aileleri ile katıldı.

ABB’ye ait 5 Aile Yaşam Merkezlerinde (Osmanlı, Sincan, Planet, Esertepe ve Kahramazankazan) eğimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla SEYEV ve ABB’nin gönüllü eğitmenleri öğrencilere 3 ay boyunca ücretsiz İngilizce eğitimi verirken, projeye katkılarından dolayı sertifika aldı.

PROJENİN İKİNCİ AYAĞINDA 3 BİN ÇOCUĞA DAHA İNGİLİZCE EĞİTİMİ VERİLECEK

‘İngilizce Dil Edinimi Projesi’nin ikinci ayağına Kesikköprü Kampı’nda devam edeceklerini açıklayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar, eğitimle ilgili şu bilgileri verdi:

“İlk etapta bin öğrenci için SEYEV ile ortaklaşa yapmış olduğumuz İngilizce Dil Edinim Projesinin birinci ayağını tamamladık, ikinci ayağını da Kesikköprü Kamp Alanı’nda yapacağız. Yaklaşık 3 bin çocuğumuza daha ücretsiz İngilizce eğitimi vereceğiz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten SEYEV Eğitim Vakfı Kurucu Başkanı Selda Yekeler de düşüncelerini, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ile başlattığımız projeyi tamamladığımız için çok mutluyuz. Aile Yaşam Merkezlerimizde bin tane çocuğumuza gönüllü olarak ‘yek metodla’ dil edindirdik ve bugün de projemizin meyvesini toplamak için bir araya geldik. Gönüllü eğitmenlerimize de sertifikalarını veriyoruz.

HEM EĞİTİM HAYATINDA HEM DE SOSYAL YAŞAMDA İNGİLİZCE KONUŞABİLECEKLER

Başkentli çocukların İngilizceyi öğrenmesinin eğitim hayatları kadar sosyal yaşamlarına da önemli katkı sağlayacağını ifade eden gönüllü eğitmen Cansu Ayaz, “Sincan Aile Yaşam Merkezinde gönüllü olarak eğitimlere katıldım ve şubat ayında başlattığımız yek metoduyla düzenlediğimiz eğitimleri tamamladık, çok mutluyuz” derken, projenin ilk mezunu olan öğrenciler düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Ezgi Taşkın: “Eğitimler benim için çok faydalı geçti. Öğretmenlerim ve arkadaşlarımla beraber çok eğlenceli vakit geçirdik.

-Perjem Akbaş: “İngilizce eğitim çok faydalı oldu benim için. Katıldığıma çok mutluyum, hocalarımız bizimle yakından ilgilendi.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Milletvekili Toprak: Cari açık, ciddi bir döviz kıtlığının habercisi!Önceki Haber

CHP Milletvekili Toprak: Cari açık, cidd...

Başkan Soyer, İzzetbegoviç'in mezarını ziyaret ettiSonraki Haber

Başkan Soyer, İzzetbegoviç'in mezarını z...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar