Site En Üst Reklam
İstanbul
DOLAR16.4046
EURO17.527
ALTIN975.47
Haber Sayfa Üstü

Bahçeli: Gidiyor, gitmekte olan!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçeli: Gidiyor, gitmekte olan!
Abone ol
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefetin “Geliyor gelmekte olan” şeklindeki söylemlerini hedef alarak "Gidiyor gitmekte olan. Davetsiz gelenin mindersiz oturacağını göstereceğiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Muhalefetin iktidarın değişmesine yönelik “Geliyor gelmekte olan” şeklindeki söylemlerini hedef alan Bahçeli "Gidiyor gitmekte olan" dedi.

Bahçeli, "‘Gidiyor gitmekte olan’ diyeceğiz. Sonra da gelmeden gittiklerini göreceğiz. Davetsiz gelenin mindersiz oturacağını göstereceğiz. İhanet fermanı okumak isteyenleri kaçtıkları yere kadar kovalayacağız. Milletimiz istiklaline sahip çıkacak. Hiç kimse hayale kapılmasın, bölücülük ittifakına, zillet ittifakına, zulmetme ittifakına aziz Türk milleti itibar etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“CUMHUR İTTİFAKI, TÜRKİYE’Yİ KEM GÖZLERDEN KORUYACAK”

“Geliyor gelmekte olan diyorlar ya, biz de gidiyor gitmekte olan diyeceğiz. Gelmeden gittiklerini göstereceğiz. Davetsiz gelen, mindersiz oturur diyeceğiz. Milletimiz varlığına, istiklaline, istikbaline, birliği ve kardeşliğine sahip çıkacak. İftira siyasetine aziz Türk Milleti aldanmayacak, itibar etmeyecektir. Cumhur'un kaderi Cumhuriyet'in kaderidir. Cumhur İttifakı Türkiye'yi kem gözlerden, kaos tetikçilerinden fedakarca koruyacaktır. Bu inşa hamlesinin hiç kimsenin nefesi yetmeyecektir. Çalışacağız, çabalayacağız, çağlayacağız, sabredeceğiz, azmedeceğiz, mutlaka başaracağız. 2023'te Türk Milleti'nin yeni bir zaferine imza atacağız.”

"TARİHİMİZ EKONOMİK AMBORGOLARLA TAHRİBATA UĞRAMIŞTIR"

“Geleceğin yol haritasını geçmişin tecrübeleri ile çizmekten başka yol yoktur. Türk Milleti yaklaşık 200 yıldır ekonomik baskılara, siyasi dayatmalara maruz kalmaktadır. Aziz milletimiz yoksul, yorgun, bitkin ve düşkün olduğu dönemlerde bile umudunu hiç kaybetmemiş, kutlu hedeflerinden en ufak bir sapma gerçekleştirmemiş. Türk Milleti her çileye dayanmıştır. Ne var ki tarihimiz, ekonomik ambargolarla tahribata uğramıştır.

Bu ülke hepimizindir, bu vatan üzerinde yaşayan her insanın namusudur. Erdemli olmak, meseleleri geniş bir açı ile ele almak öncelikle siyasi partilerin, sonra da hepimizin sorumluluğudur. Kin ve öfkelerimizi yarıştırmak Türkiye'ye yapılabilecek en büyük kötülüktür.”

“ÇAYIMIZA KOYACAK ŞEKERİMİZ YOKTU”

“Türkiye'nin çıkmaz sokağa girmesini isteyen çevreler var. Ekonomik çetelerin, küresel tefecilerin neyi amaçladıkları vicdan sahibi her insanımızın esasen malumudur.

Çayımıza koyacak şekerimiz yoktu ama Çanakkale'de destan yazdık. Milli mücadelede düşmanın hayallerini Türk süngüsü ile kırdık. Yeri geldi silah bulamadık. Yeri geldik mermi bulamadık, bunları alacak para bulamadık. Kuru ekmek ile öğün geçirdik, ne gam ne tasa... Elimizdeki çapalarla, taşlarla düşmana karşı koyduk. Felaketimizin siyasetini yapan ahmaklara sessiz mi kalacağız sanıyorlar? Ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanlara duyarsız mı kalacağımızı sanıyorlar? Para yoksa buluruz, ordu yoksa kurarız, düşman var ise mutlaka yeneriz. Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım. Işık diye milleti ateşe, sonu hüsran bir tünele çekmek isteyenlere affımız, müsamahamız, sabrımız yoktur.

CHP başta olmak üzere zilletin diğer ortaklarının bunu görmeleri için milli bir duruş göstermeleri, Allah'tan korkan, milletten korkan bir kalbe sahip olmaları gerekir.”

İNDİRİM ÖNERİSİ

“Modası geçmiş ekonomiler miras aldığımız kör noktalardır. Ekonomi rakam ve grafikten çok daha öte bir alandır.

Ne ekonomi eski ekonomidir, ne dünya eski dünyadır. Hem büyümeyi hem gelişmeyi hem de kalkınmayı sağlamak zorundayız. Türkiye ekonomisinin yapısal zaafları vardır ve bellidir. Ama hiçbiri çözümsüz görülmemelidir. Makro ve mikro istikrar sağlanacaktır. İnsanımızın omuzuna çöken ağırlığın samimiyet ile farkındayız. Ekonomik dengelemenin de günbegün hayata geçirdiğinin de farkında olunmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın ekonomik sorunlarından istifade eden ve servetlerine servet katan izansızlarla kıran kırana mücadele edeceğiz. Enflasyon ile mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. Mal satan, pazarlayan şirketlerimizin yüzde 2 ile yüzde 5 indirime gitmeleri milli dayanışmamız için gereklidir. Vicdan seferberliği ile bunların üstesinden gelmek mümkündür.”

"YUMRUK"LU BENZETMEYLE "SANDIĞI BEKLEYİN" DEDİ

Muhalafete tekrar yüklenen Bahçeli, sarı yeleklileri örnek vererek, "sarı gömlekliler" gibi sokaklara dökülmeye karşı sandığı gösterdi. "Sandığa kadar sabredin" diyen Bahçeli'nin bu süreci "Milletimizin sıkılı yumruklarının tepenize inmesinde de feryat figan etmekten sakının" diye örneklemesi dikkat çekti.

2022 Merkezi Yönetim Bütçesinin TBMM Genel Kuruluna geleceğini hatırlatan Bahçeli, bütçe sürecinde Genel Kurul çalışmalarına yoğunlaşacaklarını grup toplantılarına ara vereceklerini açıkladı. Bahçeli, milletvekillerine Genel Kurul'da takınmaları gereken tutumla ilgili tavsiyeler vererek toplantıyı noktaladı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HSK’den ihtisas mahkemeleri kararı: Sendika mahkemeleri kurulacak!Önceki Haber

HSK’den ihtisas mahkemeleri kararı: Send...

ATO Başkanı Baran: Ekonomi yön değiştirdi, büyüyor!Sonraki Haber

ATO Başkanı Baran: Ekonomi yön değiştird...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar