İstanbul
DOLAR19.0743
EURO20.4857
ALTIN1222.9

Alevilerin yüz karası Cafer Kaplan canlı yayında depremzedelerle dalga geçti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanı ve dede olduğunu iddia eden Cafer Kaplan, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde gösteriş amaçlı gezinirken yakayı ele verdi.

Dede olduğunu iddia eden ve Alisiz Alevicilik propagandasının merkezi olan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanlığını yürüten Cafer Kaplan, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde gösteriş amaçlı gezinti esnasında, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle dalga geçerken yakayı ele verdi.

İçinde dede olduğunu iddia eden Cafer Kaplan'ın da olduğu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu'ndan bir heyet, Avrupa'da saf emekçi insanlardan topladıkları bağışları nerelere aktardıklarını kanıtlamak amacıyla Yol TV'nin bir canlı yayın ekibiyle birlikte deprem bölgelerini geziyor.

Türkiye depremde kaybettiği kardeşleri için yas tutarken, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan ise, Almanya'daki sıkıcı hayatından kurtulmuş ve tatile gelmiş kadar sevinçli hareketleri ile dikkati çekti.

Tüm ülkenin yüreği kan ağlarken YOL TV'de canlı yayında olduklarını fark etmeyen Cafer Kaplan'ın ülkenin acısıyla dalga geçip kahkaha attığı o anlar bir vatandaşın cep telefonu tarafından kaydedildi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı, Kirni Köyü'nden yapılan canlı yayın esnasında eğlencesinden taviz vermeyen Cafer Kaplan, “Yaz, yaz, burası soğuk donuyoruz” dedikten sonra yüksek sesle kahkaha attığını gören izleyiciler şok oldu.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan'ın depremle ve depremzedelerle dalga geçmesine Yol TV ekibinin de katılması izleyenlerden büyük tepki aldı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu tarafından, depremde mağdur olan ailelerin Avrupa'da bulunan yakınlarından ve dayanışma amacıyla katılan dürüst insanlardan toplanan bağışların akıbeti konusu, Cafer Kaplan'ın kahkakalarına öfkelenen pek çok okurumuz tarafından sorgulanıyor.

Alevilerin yüz karası olarak nitelenen sözde dede Cafer Kaplan'ın tüm görevlerinde istifası bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Prof. Dr. Afrasyab: YÖK kararı, öğrencilere 7.7 şiddetinde deprem yaşatmak demektir!Önceki Haber

Prof. Dr. Afrasyab: YÖK kararı, öğrencil...

Depremzedelerle dalga geçen sözde Alevi dedesi görevden alındıSonraki Haber

Depremzedelerle dalga geçen sözde Alevi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar