İstanbul
DOLAR17.8389
EURO18.4285
ALTIN1032.0

AK Parti Milletvekili Öztürk: Dolar 5 TL olurdu, ama geleceği kaybederdik!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti Milletvekili Öztürk: Dolar 5 TL olurdu, ama geleceği kaybederdik!
Abone ol
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, "Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi. Belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik." dedi.

Cumhurbaşkanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerinde konuşan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, faiz ve Dolar kuruna ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin yeni bir ekonomi politikası yürüttüğünü belirten Öztürk, "Bugüne kadar Türkiye yüksek faiz, düşük kur ile giderken, bu paradigma değişikliği ile beraber Türkiye yeni bir döneme giriyor." yorumunu yaptı.

"HÜKÜMET SONUÇLARI SANDIKTA KARŞILAMAYA HAZIR"

Öztürk, döviz, faiz, altın üçgeninde dönen ekonomik dolaşımın, üretim, ihracat, istihdam zeminine çekilmeye doğru bir politika değişikliği olduğunu dile getirdi.

Merkez Bankası'nın aldığı kararların, ekonomi çevrelerinde tepkiye neden olduğunu belirten Öztürk, "Hükümet, bu paradigma değişikliğinin siyasi, sosyal, ekonomik sonuçlarını sandıkta karşılamaya hazır ki böyle bir politikaya gitti. Demokrasi böyle bir şey. Onun için tahammül, sabır ve zaman." dedi.

"BÜYÜME HEDEFİ VE BÜTÇE DİSİPLİNİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

Türkiye'nin uluslararası alanda mücadele verdiğini, burada geri adım atanın bu mücadeleyi kaybedeceğini vurgulayan Öztürk "Hükümetimiz, orta vadeli programdaki büyüme hedeflerinden ve bütçe disiplininden taviz vermeyerek, vazgeçmeyerek milletimize hizmet etmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"FAİZ ARTIRILSA DÖVİZ 5 LİRAYA DÜŞERDİ AMA GELECEĞİ KAYBEDERDİK"

Yüksek kur hakkında da konuşan Öztürk, "Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi, belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik. Dolayısıyla AK Parti hükümetleri, Sayın Cumhurbaşkanımız hiçbir dönemde popülist politikalar yapmamıştır, tevessül etmemiştir, acı olsa da bazı acı reçeteleri uygulamıştır. Muhalefet işimizi kolaylaştırdılar sanabilir ama neticede ak mı kara mı yakında göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
İzmir'de trans birey cinayetiÖnceki Haber

İzmir'de trans birey cinayeti

İzmir Büyükşehir'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap gecikmediSonraki Haber

İzmir Büyükşehir'den Cumhurbaşkanı Erdoğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar