İstanbul
DOLAR17.9557
EURO18.2936
ALTIN1018.1

‘Afet Anında Beylikdüzü Modeli’ başarı hikayesi olarak yayınlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Afet Anında Beylikdüzü Modeli’ başarı hikayesi olarak yayınlandı
Abone ol
Beylikdüzü Belediyesi tarafından karla mücadelede örnek teşkil eden “Afet anında Beylikdüzü Modeli” ‘Esri Türkiye’ adlı internet sitesinde başarı hikayesi olarak yayınlandı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından karla mücadelede örnek teşkil eden “Afet anında Beylikdüzü Modeli” ‘Esri Türkiye’ adlı internet sitesinde başarı hikayesi olarak yayınlandı.Haberde, Coğrafi Bilgi Sistemleri(CBS)tabanlı karla mücadele uygulamasını hayata geçirerekanlık takibi yapılabilen online bir sistem kurduklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Planlı, programlı bir çalışma ile hava muhalefetine karşı iyi bir sınav verdik ve herkese örnek teşkil edebilecek olan ‘Afet anında BeylikdüzüModeli’ni hayata geçirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

 

İlçeyi her türlü afete ve olumsuz doğa koşullarına karşı hazır hale getirmek için 4 tesis ile hizmet vermeye devam eden Beylikdüzü Belediyesi’nin karla mücadele kapsamında uyguladığı “Afet anında Beylikdüzü Modeli”  ‘Esri Türkiye’ adlı internet sitesinde başarı hikayesi olarak yayınlandı.Belediyenin,Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS)’nin gücünden faydalanarak geliştirdiğimodelin yayınlandığı haberde,Beylikdüzü’nde karla hızlı ve etkin mücadele referans alındı. Beylikdüzü modeli ile Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde operasyonu yöneten ve takip eden ekip için ArcGISonline üzerinde geliştirilen uygulama ile iş makinelerinin konumlarının, tuz stoklarının, ilçedeki afet durumunda faydalanılacak önemli yerlerin konumlarının harita üzerinde anlık gösterilmesi sağlandı. Öncelikli hedef olarak ana arterlerin açık kalması, sonrasında ise bu ana arterlere bağlı ara sokakların ulaşıma açılması belirlendi. Ayrıca vatandaşların ihtiyacı durumunda kullanacakları otobüs, minibüs, hastane ve eczane gibi önemli ihtiyaçların güzergahları da haritaya eklenerek bu güzergahların açık kalması planlandı. Yönetim merkezi dışındaki dış saha ekibinin de sahadaki tüm güncel haberleri görebilecekleri şekilde düzenlenen ArcGISCollector Uygulaması desteği ile dış saha ekibi de anlık olarak operasyonu takip etti.

 

“Planlı, programlı bir çalışma ile hava muhalefetine karşı iyi bir sınav verdik”

 

Uygulama hakkında bilgi veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biz çalışma arkadaşlarımla anlık takip yapabildiğimiz online bir sistem kurduk. Bilgi İşlem Müdürlüğü’müzün altyapısı sayesinde olumsuz hava koşullarında, tüm ulaşım ağımızı kontrol edebildik. Hangi yol açık, hangi yol kapalı, hangi yolda tuzlama yapılmış, hangi yolda kar küreme yapılıyor anlık olarak görebiliyoruz. Planlı, programlı bir çalışma ile hava muhalefetine karşı iyi bir sınav verdik ve herkese örnek teşkil edebilecek olan “Afet anında BeylikdüzüModeli”ni hayata geçirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şehrin yazarları görücüye çıktıÖnceki Haber

Şehrin yazarları görücüye çıktı

Halk ozanı Şahsenem Bacı hayatını kaybettiSonraki Haber

Halk ozanı Şahsenem Bacı hayatını kaybet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar