İstanbul
DOLAR28.9452
EURO31.4082
ALTIN1889.4

100. Yıl Platformu, 27 Ekim’de Kadıköy’de buluşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
100. Yıl Platformu, 27 Ekim’de Kadıköy’de buluşuyor
Abone ol
17 kitle örgütünün bir araya geldiği 100. Yıl Platformu, 27 Ekim’de Kadıköy’de, Barış Manço Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenleyecek.

TÜMÖD İstanbul İl Başkanı ve 100. Yıl Platformu sözcüsü Prof. Dr. Lale Afrasyap'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Cumhuriyetimiz’in 100. Yaşı Kutlu Olsun

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyetimiz, Türk milletinin egemenliğini kendi eline aldığı ve modern bir devlet olma yolunda önemli bir adım attığı gündür. Atatürk önderliğinde ekonomi, eğitim, sağlık, hukuk, tarım, teknoloji, laiklik gibi alanlarda önemli devrimler yapılmış, Türk ulusu medeni ülkeler konumuna kısa sürede çıkarılarak, uluslararası alanda saygın bir konuma getirilmiştir. Ancak son yıllarda Cumhuriyet kazanımları yok edilmiş, özellikle laiklik ilkesinden uzaklaşmanın sonunda dinci uygulamalar her alanda artmıştır.

Önümüzdeki günlerde cumhuriyetimizin 100. yılını Türk ulusu olarak hep birlikte kutlayacağız. Binlerce şehit vererek kanla kurulan Cumhuriyetimize ve ulu önder ATATÜRK’e olan vefa borcumuz için yok edilen Cumhuriyet kazanımlarını yeniden hayata geçirmek, korumak, gittikçe artan anti-demokratik uygulamalara direnç göstermek, sesimizi daha kuvvetli olarak geniş kitlelere duyurabilmek, halkımızı gerçek bilgilerle buluşturabilmek için 17 demokratik kitle örgütü bir araya gelerek “100. Yıl Platformu”nu kurduk.

Cumhuriyetimizin 100. yılını 27 Ekim 2023, Barış Manço Kültür Merkezi Kadıköy’de, buruk ama kötülükleri yok edecek ruhumuz ve ATATÜRK sevdamızla anacağız. Cumhuriyet'in kazanımlarını korumak ve güçlendirmek için hep birlikte çalışacağız.

Etkinliğimiz tüm halkımıza açıktır ve ücretsizdir. Sizleri aramızda görmek, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini birlikte oluşturmak istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Prof Dr. Lale AFRASYAP

( TÜMÖD-İstanbul İl Başkanı)

100. Yıl Platformu a.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Düşler Dünyası Kültür ve Sanat Topluluğu'ndan görkemli açılışÖnceki Haber

Düşler Dünyası Kültür ve Sanat Topluluğu...

ABD salgınlardan ders çıkarmıyorSonraki Haber

ABD salgınlardan ders çıkarmıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar