BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

 • DOLAR
  7,0383
 • EURO
  8,3810
 • ALTIN
  460,59
 • BIST
  1,1868
“Günde 15 dakika gülmek ömrü 8 yıl uzatıyor”

“Günde 15 dakika gülmek ömrü 8 yıl uzatıyor”

Anakent Belediyesi, Bilgi Küpü Seminerleri kapsamında kendi personelinin, bilgi birikimini ve moral motivasyonunu artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Adana- Anakent Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından Belediyesi Tiyatro Salonu’nda, karikatürist, senarist, yazar, yönetmen ve sunucu Gani Müjde belediye çalışanlarıyla buluştu.

Türk sinemasında ve dizi sektöründe önemli işlere imza atan Gani Müjde, trajikomik olaylara mizahi yaklaşımı ile Anakent personeline unutulmaz bir 60 dakika yaşattı.  Adana’ya hayranlığını dile getiren Müjde, ‘’Adana insanın yaratıcılığına hayranım. Adana güzel insanların yaşadığı bir şehir. Türkiye’nin en büyük yazarı Yaşar Kemal, Türkiye’nin bana göre gelmiş geçmiş en iyi sinemacısı Yılmaz Güney gibi yüzlerce değer bu toprakların insanıdır. Burada, Adana’da olmaktan çok mutluyum’’ dedi.

Dünyada konuşulan 7 bin farklı dil olduğunu söyleyen Gani Müjde, ‘’Dillerin kullanım oranına bakıldığında en çok kullanılan dil İngilizce, daha sonra Çince, Hint dili, İspanyolca ve Fransızca gelmektedir. Oysaki dünyada en çok kullanılan ve en iyi anlaşılan ortak dil gülümsemedir. Gülümseme sadece sizi değil, karşınızdaki insanları da tedavi eder. Karanlık bir yerde yürürken karşınızdan gelen insanın size içten bir tebessümü ile rahatlar ve korkularınız azalır. Kadınlar erkeklerle göre daha uzun süre yaşıyor. Bilim insanlarının araştırmasına göre bunun nedeni, kadınların erkeklere oranla yüzde 26 daha fazla gülümsüyor olmasıdır. Günde sadece 15 dakika yapacağınız gülümseme seansı ile ömrünüzü 7-8 yıl uzatabilirsiniz. Gülmek, cinsel yaşamı güçlendirir, soğuk algınlığına karşı korur, şeker hastalığına, tansiyona iyi gelir, vücuttaki ağrıları, stresi azaltır, sindirime yardımcı olur, kötü huylu tümörlerle savaşır. Yani gülmek her derde devadır’’ diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM