Gençlerde “olgu” artışı…

Gençlerde “olgu” artışı…

Sağlık Bakanı Koca,gençler arasında covid 19 olgu oranının büyüdüğünü söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan corona virüs olgularına ilişkin bir açıklama geldi.

Sosyal medya Twitter hesabından bir paylaşım yapan Koca, “65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan 11,3’e düştü” dedi.

Genç olgulardaki artışa dikkat çeken Koca, “Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız” sözlerine yer verdi.

BİLGİ

Fahrettin Koca 1965 yılında Konya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte tamamlayan Fahrettin Koca , liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988 yılında bitirdi ve tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayan Fahrettin Koca, 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüttü.
Evli ola Fahrettin Koca, dört çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM