• DOLAR
  7,7591
 • EURO
  9,4546
 • ALTIN
  457,75
 • BIST
  10,4793
“Geçimini çöpten sağlayanlar var…”

“Geçimini çöpten sağlayanlar var…”

Cumhurbaşkanı-AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında “Fransa boybotu” ile başlayıp, “çanta” ile süren polemik sürüyor.

 

Cumhurbaşkanı-AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında “Fransa boybotu” ile başlayıp, “çanta” ile süren polemik sürüyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, R. Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarını boykot çağrısı üzerine “Emine Hanım’ın bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın” demesi üzerine, Erdoğa’da partisinin grup toplantısında “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma” diye karşılık vermişti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Ankara’da Çankaya Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, basın çalışanlarının yönelttiği soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nun, gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

– 50 bin dolarlık çanta ile askıda ekmeğin tartışılması hepimizin ortak düşüncesini oluşturmalı. Bir tarafta askıda ekmek var bir tarafta 50 bin dolarlık çanta… Nedir Allah aşkına bu! Ben bunu eleştiremeyecek miyim? Dünyanın her tarafından ülkeyi yönetenler eşleriyle birlikte toplumun gözündedir. Onlar da topluma örnek olmak zorundadır.

– Saray sosyetesi diye bir sınıf çıktı ortaya. Yeter artık ya… Sen taşıyacaksın 50 bin dolarlık çantayı, ben ağzıma bant çekeceğim! Niçin? Hangi gerekçeyle? Benimle konuş… Seninle konuşuyorum, cesaretin varsa gel, yüreğin varsa gel. Boyun var, posun var. Niye karşıma çıkmıyorsun? Gel benimle hesaplaş.

– 50 bin dolarlık çanta taşırsınız… Airbus’lara binersiniz… 13 tane uçağınız var… Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayacak kadar sarayınız var. Adam bakıyor Saray’da herkesin ekmeği var, herkesin karnı doymuş, herkes birkaç yerden maaş alıyor; sorun yok diyor. Askıda ekmek uygulamasını kim başlattı? Sayın Bahçeli başlattı. Niye başlattı? Evine ekmek götüremeyenler için başlattı. Doğru muydu? Doğruydu. Geçimini çöpten sağlayan, geçimini Saray’ın artıklarından sağlayan on binlerce kişi var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM