Eğitimdeki eksikliğini bilgi evleri tamamlıyor

Eğitimdeki eksikliğini bilgi evleri tamamlıyor

Seyhan Belediyesi, halkın gereksinimi doğrultusunda güncellediği eğitim hizmetlerini sürdürüyor…

Adana- Seyhan Belediyesi Yeşilyurt, Fatih, Yeşilyuva mahallelerinde daha önce yalnız taziyeevi olarak kullanılan binaların bir bölümü, halkın gereksinimleri doğrultusunda yenilenip, Bilgi Evlerine dönüştürüldü. Başta öğrenciler olmak üzere, bilgiye erişmek isteyen tüm yurttaşlar için uğrak merkezi haline gelen bilgi evleri, Covid-19 pandemisinin neden olduğu eğitim eksikliğini tamamlayıp, ev rahatlığında bilgiye erişimin de adresi oldu.

Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle öğrencilerin yaşadığı bilgiye erişim sorunu, Seyhan Belediyesi’nin Bilgi Evleriyle aşılıyor.

“Önce sağlık” anlayışıyla, oturma düzeninin fiziki mesafeye göre düzenlendiği Bilgi Evlerinde havalandırma ve hijyen konusunda  özen gösteriliyor.

Gençlerin ateşleri ölçülüp, maske ihtiyacı giderildikten sonra yararlanabildiği bilgi evlerinde, kütüphane, e-kütüphane, öğrencilerin derslerini evlerinde ve okullarındaki kadar rahat yapabileceği huzurlu bir ortam ile teknolojik araç ve gereçler sunuluyor.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, pandemi sürecinde uzaktan eğitimin bir zorunluluk olduğunu anımsatarak, “Biz kendi evinde uzaktan eğitim imkanı olmayan, evinde ders çalışma olanağı bulunmayan, maddi imkansızlık nedeniyle bilgiye erişimde sıkıntı yaşayan gençlerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Gençlerimize sakin bir çalışma ortamı, teknolojik araç ve gereç olanakları olan bir mekan sunup, çay, kahve, çorba, atıştırmalık gibi ikramlarda bulunuyoruz”  dedi.

Bilgi Evlerinde görev yapan eğitmenlerin de verdikleri kurslarla öğrencilerin eğitimlerindeki açıkları kapatmalarına yardımcı olduklarını aktaran Başkan Akay, ileriki dönemde eğitimi eğlenceli hale getirecek farklı kursları ve etkinlikleri hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM