X
https://imgyukle.com/f/2021/08/30/qErB0.jpg
Danimarka iki hafta içerisinde Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırıyor

Danimarka iki hafta içerisinde Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırıyor

ABONE OL
28 Ağustos 2021 14:32
Danimarka iki hafta içerisinde Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Danimarka iki hafta içinde tüm koronavirüs kısıtlamalarını kaldıracağını ve Kovid-19’u ‘toplum için kritik bir tehdit’ olarak sınıflandırmayı bırakacağını duyurdu.

Danimarka 2 hafta içinde pandemi döneminden çıkıp ‘eski normal’ine dönmek için geri sayıma geçti. Sağlık Bakanı Magnus Heunicke, ‘Salgın kontrol altında’ dedi.

Hürriyet’in haberine göre, Nüfusunun yüzde 70’inde fazlası aşılı olan Danimarka, bu yeni dönemde koronavirüsü yakında izleyecek ve salgın tehdidinin geri dönmesi halinde yasakların geri getirecek.

Danimarka, Mart 2020’de okulları ve zorunlu olmayan işletmeleri ve hizmetleri kapatarak kısmi bir sokağa çıkma yasağı uygulayan ilk ülkelerden biriydi.

Geçtiğimiz haftalarda toplu taşımadaki maske zorunluluğu kaldıran Danimarka’da iki hafta içinde korona pasaportu zorunluluğu da ortadan kalkacak.

Danimarka, Şubat ayından bu yana günde beşten fazla koronavirüs kaynaklı ölüm görmedi.

Vaka sayıları baz alındığında virüsten en çok etkilenen 69’uncu ülke konumunda bulunan Danimarka’da bugüne kadar 342 bin 474 kişiye Kovid-19 bulaştı.

2 bin 576 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken virüse yakalanan 326 bin 650 kişi taburcu edildi.

Danimarka’daki aktif koronavirüs hasta sayısı 13 bin 248. Bunlardan durumu kritik olanların sayısı ise 21.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.