• DOLAR
  $1.197,7200
 • EURO
  $0,2758
 • ALTIN
  $31.899,0000
 • BIST
  $133,9900
“Covid 19 aşısı ortada Yok!”

“Covid 19 aşısı ortada Yok!”

CKP’li Bulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, COVID 19 aşısının Türkiye’ye geleceğini açıklamasının üzerinden 11 gün geçmesine tepki gösterdi.

 

ANKARA- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, COVID 19 aşısının Türkiye’ye gelme takviminde yaşanan belirsizliğe tepki gösterdi. Yurttaşların büyük bir umutla aşıyı beklediğini kaydeden Bulut, “Pandeminin en başında yaşanan medikal maske krizi, grip aşısının yeterli miktarda sipariş edilmemesi ve hala yeterince aşı yapılmaması, PCR testlerinde özel hastanelerde fahiş fiyatla uygulanması nedeniyle yaşanan kaosa şimdi de COVID 19 aşı krizi eklendi” dedi.

Sağlık Bakanı Koca’nın kameralar karşısına geçip 50 milyon doz aşının 11 Aralık’ta Türkiye’de olacağını açıklamasının üzerinden 11 gün geçtiğini belirten Bulut,  Çin Sinovac aşısının onayı için bakanlığın ilgili kurum ve laboratuvarında incelemeye alınacağının açıklandığını anımsattı.

Bulut, şunları söyledi:

“Aşıyı hangi firma getirecek, ne zaman gelecek? Bilmiyoruz. Süreç şeffaf yürütülmüyor. Aşı gelince sağlıkçılar ve risk grupları derhal aşılanacaktı. Virüs mutasyona uğradı, bulaşıcılığı arttı ama bizim ülkemize aşı hala gelmedi.  Bir kez daha yineliyoruz. Pandemi süreci şeffaf yürütülmelidir. Hemen her konuda açıklama yapan, sürekli maske, mesafe, hijyen uyarısı yapan, korona virüs konusunda bütün gerçekleri halktan saklayan, yanlış bilgi veren Bakan Koca, bir an önce aşıyla ilgili “doğru” bir açıklama yapmalı, toplumu aydınlatmalıdır.”

ABD, Rusya, İngiltere, Suudi Arabistan gibi ülkelerde aşılamanın başladığını belirten Bulut, iktidarın pandemi sürecini yönetmek yerine, toplum sağlığını hiçe sayarak, algıyı yönettiğini, pandemiden bir başarı hikayesi çıkarma derdine düştüğünü söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM