• DOLAR
  6,8062
  %-0,12
 • EURO
  7,4182
  %-0,16
 • ALTIN
  378,30
  %-0,46
 • BIST
  8,2959
  %0,02
Bir müzik başlar…

Bir müzik başlar…

Bir müzik başlar, nereden nereye geldiğini, gittiğini kimseye ifade edemeyeceğin bir sürü hikaye; gözlerinin önünde, yüzünde, ellerinde, yanık ellerinde, nasırlı parmak uçlarında, buruk bir koku, küflü sokaklardan geçerken boğazına düğümlenen bir aşk. Bu bilinen ve tahmin edilebilen bir aşk değil, sancılı bekleyişlerin, dur durak bilmeyen yolların, sırtına binmiş binlerce yüke rağmen çıkmaya çalıştığın merdivenlerin, hadi […]

Bir müzik başlar, nereden nereye geldiğini, gittiğini kimseye ifade edemeyeceğin bir sürü hikaye; gözlerinin önünde, yüzünde, ellerinde, yanık ellerinde, nasırlı parmak uçlarında, buruk bir koku, küflü sokaklardan geçerken boğazına düğümlenen bir aşk. Bu bilinen ve tahmin edilebilen bir aşk değil, sancılı bekleyişlerin, dur durak bilmeyen yolların, sırtına binmiş binlerce yüke rağmen çıkmaya çalıştığın merdivenlerin, hadi bir kat daha kaldı, dayan dediğin, nefesinin kesildiği, dermanının kalmadığı, gücünün bir tüy kadar hafiflediği ama yine de ille de yorgun yorgun, bezmiş, üstelik nefessiz adım attığın bir aşk. Elinde tuttuğun bir tek ama bir tek bu aşk varsa, onu da bırakıp gidemezsin. Gidecek bir yer yok gibi, kalacak da, bakacak bir manzaran da yok, suyuna uzanacağın ne bir nehir, alemine dalacağın ne bir göl… Uçsuz bucaksız bir aşka sürüklendim ben, elimdeki yüklerle, kalbimdeki çukurlarla, kanadı kırık uzandığım yollarımda, tek bir aşka bakarak çoğalıyorum ya da bildiğin azalıyorum.

Bir tek müzik çalar, ölümsüzlük yayılır damarlarımdan, ne olsa katlanırım dersin, durmayın gelin üstüme diyecek yalandan bir cesaretle, gökyüzüne, yanına konan minik serçeye, dalından kopup kucağına düşen bir kuru yaprak misali, kovalarsın, kaçarsın, tutunursun, dalarsın, gidersin, hep kalırsın…

Hep kalırsın, orada, o minik ve o masum ilk bakışıta, dünya, güzel annem bir dünya, güzel bir baba dünya, kardeş, sevgili, aşık, dost! Hani dost!!

Büyük bir bakış içinde duyduğum çan seslerini anımsıyorum şimdi, sessiz bir şehrin her noktasından yükselen sesleri dinliyorum, boş bir kahkaha yükseliyor içimden, perdesiz evlere uzanıyorum, ya oradayım ya da değil, bir müzik çalıyor nasıl olsa, neredeyim ne önemi var, bir müzik çalıyor neyseki… Büyük ve bomboş bir ev, berrak bir akvaryumda yüzen minik turuncu balık ve sadece ismini bildiğim bir köpekle bakışıyoruz. Uzanıyorum, yıllardır bekleyen o rafa, yıllardır bekleyen bir dolu aşka, seçiyorum birini, açıyorum paketi, saçıyorum sevinçleri, dağıtıyorum en saf hüzünleri, şehir batıyor, güneş yüzünü bana dönmüş, fısıldıyor, yine çal…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM