LPG’ye indirim, benzine zam…

LPG’ye indirim, benzine zam…

Benzin fiyatına bugün gece yarısından sonra zam gelmesinin beklendiği bildirildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS’in sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada, LPG Otogazda 7 KRŞ/LT indirim, benzinde de 15 KRŞ/LT zam yapıldığı paylaşıldı.

Her iki ürüne yapılan indirim ile zammın “pompa fiyatlarında değişiklik” oluşturmayacağı belirtilen paylaşımda şöyle denildi:

*Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 20/02/2021 tarihinde geçerli olmak üzere LPG Otogazda 7 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 20/02/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 15 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

BİLGİ

EPGİS Nedir?

EPGİS akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren istasyon sahiplerini bir çatı altında toplayan bir sendikadır.EPGİS 35 kişilik kurucular kurulunun imzasıyla kurulmuştur.

EPGİS kimdir sorusunun tek bir cevabı yok, 35 ortak kurucusu tarafından yönetilen İzmir’den Kocaeli’ne, Çanakkale’den Yozgat’a, Manisa’dan Şanlıurfa’ya, Antalya’dan Samsun’a, Rize’den Batman’a, Düzce’den Hatay’a, Aydın’dan Çorum’a, Türkiye’nin pek çok ilinden isimlerin yer alması dikkat çekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
benzin zam

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM