• DOLAR
  6,8667
 • EURO
  7,7683
 • ALTIN
  397,34
 • BIST
  1,1306
Belleğin eleği

Belleğin eleği

  Son zamanlarda nedenini çok yakında anlayacağım bir unutkanlık feleğimi şaşırtıyor. Öncelerde bunu, hayatı dibine kadar önünü almak da istemediğim bir yoğunlukta yaşadığımı sanmama bağlar, böylece teselli bulurdum. Ama, baktım iş, çok yakınlarda bile yapıp ( yazıp) ettiğimi anımsayamamalara vardı; bir can dostun, “Artık çok oldun, sen bana daha çok gereklisin; hemen yarın doktora gidiyorsun!” […]

 

Son zamanlarda nedenini çok yakında anlayacağım bir unutkanlık feleğimi şaşırtıyor. Öncelerde bunu, hayatı dibine kadar önünü almak da istemediğim bir yoğunlukta yaşadığımı sanmama bağlar, böylece teselli bulurdum.

Ama, baktım iş, çok yakınlarda bile yapıp ( yazıp) ettiğimi anımsayamamalara vardı; bir can dostun, “Artık çok oldun, sen bana daha çok gereklisin; hemen yarın doktora gidiyorsun!” demelerinden kurtuluş olmayacağını anlayıp, soluğu bir hastanenin nöroloji polikliniğinde aldım. Bununla ilişkili mi, değil mi onu da anlayacağım, güpegündüz uyku seansları sorunumla da, bu çarşamba (22 Mayıs, 13.30’da) yüzleşeceğim.

Hadi, şunu da bilin; bugünlerde ‘müdavimi’ olduğum dişçim, “Abi, vaz geç sen bu diş yaptırma sevdandan; bak, zaten yaşın olmuş 59!

Bundan sonrası maçın uzatmaları. İdare et! Şurda yaşasan yaşasan…” demeye getirmez mi beni başından savarken…

İşbu nedenledir ki ‘vasiyet’ hazırlama zamanım mı geldi nedir; bi akıl verin…

 

HAYVANLARA SU

Erken bastıran sıcaklardan iyice susadığı büzüşen yapraklarından anlaşılıyordu ağacın. Bir kova daha su dökerken, annemin bitkilere ‘hayvan’ dediğini anımsayıp “İyice sula hayvanı.” dedim.
Hiç yadırgamazken bu sözü park bekçisi; o yaptığından, ben annemin sözünü anımsamaktan memnun, gülüştük.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM