• DOLAR
  5,9189
  %0,60
 • EURO
  6,5346
  %0,65
 • ALTIN
  284,24
  %0,93
 • BIST
  96.511
  %-2,54
“Belediyelerde bankamatikle ilgili işlem yapılıyor…”

“Belediyelerde bankamatikle ilgili işlem yapılıyor…”

31 Mart seçimlerinin ardından Bolu ile Adana başta olamak üzere,  CHP’nin kazandığı bazı belediyelerden işçi çıkarılmasına ilişkin parti yetkiliswinden açıklama geldi. Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’in haberine göre, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak işçi çıkrılmasına ilişkin şunları söyledi: “Hem sendikalarla ilgili genel başkan yardımcımız hem de belediye başkanlarımız bu konuda doğru olanı yapabilmek için […]

31 Mart seçimlerinin ardından Bolu ile Adana başta olamak üzere,  CHP’nin kazandığı bazı belediyelerden işçi çıkarılmasına ilişkin parti yetkiliswinden açıklama geldi.

Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’in haberine göre, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak işçi çıkrılmasına ilişkin şunları söyledi:

“Hem sendikalarla ilgili genel başkan yardımcımız hem de belediye başkanlarımız bu konuda doğru olanı yapabilmek için ilgili sendikayla temas halindeydiler. Ama benim görebildiğim kadarıyla uzlaşma niyetleri yok, bunu başka bir alanda malzeme olarak kullanmak istiyorlar. Yoksa yapıcı bir biçimde her iki taraf da yaklaşırsa bu mesele çözülür. Ondan daha fazla Adalet ve Kalkınma Partili belediyelerde işçi kıyımı var, niye o konuda hiçbir şey yapmıyorlar.

Açıklamalar da yapıldı. Ya kasıtlı olarak belediyeyi mefluç hale getirmek için seçimden önce 15 günde 1 ayda alınanlarla ilgili bir şey yapılıyor. Bir de benim bilebildiğim kadarıyla bankamatik olanla ilgili işlem yapılıyor. Onun dışında çalışanlara dokunan hiçbir belediyemiz yok.

Ama esas sorun şu. Öyle anlaşılıyor ki, bu belediyeler Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeyken bu çalışanlar üzerinde belli bir sendikaya geçmeleri konusunda ciddi bir baskı oluşturulmuş. Şimdi bu baskı ortadan kalkınca insanlar başka başka sendikalara kendi inisiyatifleriyle geçtiklerinde buna tepki gösteriyorlar diye düşünüyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM