• DOLAR
  $1.390,3500
 • EURO
  $0,3003
 • ALTIN
  $36.962,0000
 • BIST
  $161,3900
Başkan Özgan Ağaç Dikti

Başkan Özgan Ağaç Dikti

Kozan Belediyesi atıl durumda olan parkları sil baştan yenilemeyi sürdürüyor.

 

Adana- Şevkiye Mahallesi Batı Geçiş Çevre Yolu üzerinde yapımı süren yaklaşık 4500  metrekarelik alan içerisinde yapılan parkın çalışmalarını yerinde inceleyen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ağaç dikti

Başkan Özgan park yanında portakal ağaçlarının olduğu alanda da ağaçların korunarak çevre düzenleme yapılarak çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanması için çalışmalar başlatıldığını belirtti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, şunları söyledi.

“Ekiplerimiz kırsal ve merkez mahallelerde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz merkezde bulunan bazı parklarımızı sil baştan yaparken, yenilerinin yapımını da Fen İşleri Müdürlüğümüz ile birlikte aralıksız sürdürmektedir

Şairlerimiz, bizi biz yapan değerlerimizin temsilcileridir. Milletimizin çığlığıdır. Bu sanatçılarımız yaşadıklarını ve yaşananları en iyi şekilde bizlere aktarmışlardır. Rahmete giden tüm şair ve edebiyatçılarımızı rahmetle anıyorum.”

BİLGİ

Kazım Özgan, 1964 yılında Kozan’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Kozan’da tamamladı. Dar gelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

1986 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Adana’da Sabancı Merkez Camisi’nin yapımında görev üstlendi.

1986-1988 yıllarında Antalya/ Serik’te Serbest Mimar olarak çalıştı. 1989 yılında Sivas Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde Mimar olarak göreve başlayarak aynı kurumda Proje Şefi, Müdür Yardımcısı ve Proje ve İnşaat Müdürü, Harita Müdürü ve İmar Müdürü olarak görev yaptı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimleri sonucunda Kozan Belediye Başkanı oldu. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı seçildi ve halen bu görevini devam ettiriyor. Birçok sivil toplum kuruluşuna üyeliğinin yanı sıra uzmanlık alanıyla ilgili bazı önemli projelere de imza atmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. Kazım Özgan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Adana, Kozan Belediye Başkan Adayı oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM