Aylık 100 TL kira ile verilecek konutlar için başvuru tarihi uzatıldı

Aylık 100 TL kira ile verilecek konutlar için başvuru tarihi uzatıldı

Ankara Anakent Belediyesi’nin ayda 100 TL kira ile vereceği konutlar için başvuru süresi  1 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı.

 

Ankara-  Anakanet Belediyesi tarafından Mamak Eserkent Sosyal Konutlarına başvuru süreci devam ederken, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü yurttaşlar ile yeni evli çiftler yoğun ilgi gösteriyor.

18 yıldır atıl durumda bulunan  Mamak Eserkent Sosyal Konutları yenileterek kullanılabilir biçime getirilerek, aylık 100 TL’den kiraya verilecek.

1+1 büyüklükteki 400 konut için yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihini uzatma kararı alan Anakent Belediyesi, 1 Şubat 2021 tarihine dek başvuruları sürdürecek.

Mamak Eserkent Sosyal konutları için vatandaşlar, “https://www.ankara.bel.tr/genel-sekreter/genel-sekreter-yardimcisi/ozel-projeler-ve-donusum-dairesi-baskanligi/mamak-eserkent-sosyal-tesislerinde-tahsis-islemleri” internet adresi üzerinden form doldurarak ya da Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı 18 numaralı bankosundan işlemlerini gerçekleştiriyor.

Aylık gelirin 3 bin TL’yi geçmemesi ve eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartının arandığı başvurularda ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma koşulu da aranıyor.

Başvuru sahiplerinden ikametgahlarının en az 6 ay öncesinden itibaren Ankara’da olduğunu belgelemesi istenirken, taleplerin alınmasının ardından konutlar 10 Şubat 2021 tarihinde yapılacak kura çekilişiyle yeni sahiplerine teslim edilecek.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM