• DOLAR
  6,7514
  %0,26
 • EURO
  7,3005
  %0,19
 • ALTIN
  354,16
  %1,08
 • BIST
  8,3153
  %0,59
Aydar’ın mazbatasının iptali ile ilişkili açıklama…

Aydar’ın mazbatasının iptali ile ilişkili açıklama…

Ceyhan Belediyesi’nden, Başkan Kadir Aydar’ın mazbatasının alınmasıyla ilişkili açıklama yapıldı.

 

Adana- Ceyhan Belediyesi’nden, Başkan Kadir Aydar’ın mazbatasının alınmasıyla ilişkili açıklama yapıldı.

Başkan Aydar’ın mazbatasına le konulduğu belirtilen duyuru şöyle:

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURULUR

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde halkın iradesi ve güveni ile kazandığı mazbatasına YSK tarafından el konuldu.

2019 yerel seçimleri öncesinde istenen bütün evrakları YSK’a eksiksiz teslim eden ve seçilmesinde bir engel görülmeyen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatası seçimden 1 yıl sonra YSK’nın aldığı karar ile iptal edildi. Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın 31 Mart seçimleriyle Ceyhan tarihinde daha önce görüşmemiş bir oy oranıyla almaya hak kazandığı mazbatayı iptal etti.

Halkın Seçtiğini YSK İptal Etti

12 Mart’ta Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın görevden alındığına dair söylentilerin kamuoyunda konuşulmasının ardından Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar bir video ile sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunarak ; “Görevimin başındayım” demişti.

Başkan Aydar’ın açıklamasının ardından Adana Valiliği de yazılı bir açıklama yaparak Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın görevinin başında olduğunu duyurmuştu.

11 ayda yaptığı hizmetlerle Ceyhan halkının gönlünde taht kuran ve ünü ilçe sınırlarını aşan genç belediye başkanın görevden alınacağı söylentisine Millet İttifakı milletvekilleri, belediye başkanları, Adana Barosu, sanat ve siyaset dünyasının ünlü simaları ve yediden yetmiş yediye tüm Ceyhan halkı tepki göstermiş hatta Ceyhan’da geniş çaplı bir yürüyüş gerçekleştirmişti.

19 Mart 2020 tarihinde YSK yeniden Kadir Aydar’dan savunma istedi. Savunmasının ardından Korona salgını başta olmak üzere Ceyhan’ın birçok sorununu çözmeye ve hizmetlerine aralıksız devam eden Başkan Aydar’ın YSK tarafından iptal edildiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM