“Aşıların kullanılabilir duruma gelmesi değerlidir…”

“Aşıların kullanılabilir duruma gelmesi değerlidir…”

Teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, son GatesNotes’de yer alan mektubunda Covid 19 üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, son GatesNotes’de yer alan mektubunda Covid 19 üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Gates, mektubunda insanın ruhsal sağlığı üzerinde etkili olduğunu, stresi artırdığını belirtirken, aşıda gelinen noktanın umut verici olduğunun altını çizdi.

Gates’in mektubunun öne çıkan bölümleri şöyle:

“COVID-19 hayatlara mal oldu, milyonları hasta etti ve küresel ekonomiyi yıkıcı bir resesyona sürükledi. Bir buçuk milyar çocuk sınıfta zaman kaybetti ve bazıları asla geri dönmeyebilir. Temel çalışanlar, kendileri ve aileleri için büyük risk altında imkansız işler yapıyorlar. Stres ve izolasyon, ruh sağlığı üzerinde geniş kapsamlı etkileri tetikledi. Ve her ülkedeki aileler hayatın en önemli anlarının çoğunu – mezuniyetleri, düğünleri ve hatta cenazeleri – kaçırmak zorunda kaldılar.

Tarih muhtemelen bu son birkaç ayı tüm salgının en acı noktası olarak hatırlayacaktır. Ancak ufukta umut var. Önümüzde uzun bir iyileşme olmasına rağmen, dünya virüse karşı yeni testler, tedaviler ve aşılar şeklinde önemli zaferler elde etti. Bu yeni araçların yakında eğriyi büyük bir şekilde bükmeye başlayacağına inanıyoruz.

COVID-19 söz konusu olduğunda, başlangıcın sonunun yakın olduğu konusunda iyimseriz. Buraya gelmek için alınan şey konusunda da gerçekçiyiz: Dünya tarihindeki en büyük halk sağlığı çabası – politika yapıcıları, araştırmacıları, sağlık çalışanlarını, iş liderlerini, tabandan örgütleyicileri, dini toplulukları ve yenide birlikte çalışan diğer pek çok kişiyi içeren bir girişim. yollar.

Bu tür bir ortak çaba önemlidir, çünkü bunun gibi küresel bir krizde şirketlerin kâr saikiyle kararlar almasını veya hükümetlerin yalnızca kendi vatandaşlarını korumak gibi dar bir hedefle hareket etmesini istemezsiniz. Tüm insanlığa fayda sağlamak için iyi niyetle bir araya gelen birçok farklı insana ve ilgiye ihtiyacınız var.

Virüse karşı güvenli ve etkili aşılar bulma ve dağıtma çabalarını da destekledik. Son yirmi yılda, kaynaklarımız, güvenli ve etkili olduğu onaylanmış 11 aşının geliştirilmesini destekledi ve ortaklarımız, COVID-19’a karşı aşı geliştirme sürecinde öğrendiğimiz dersleri uyguluyorlar.

Bu aşıların halihazırda kullanılabilir hale geldiği gerçeği, bizce oldukça dikkate değerdir – özellikle COVID-19’un 2020’nin başında neredeyse bilinmeyen bir patojen olduğu ve aşının güvenliğini ve etkinliğini kanıtlama sürecinin ne kadar titiz olduğu düşünüldüğünde… Aşıların kullanılabilir duruma gelmesi değerlidir…
Dünyanın dört bir yanındaki fon sağlayıcıları kaynakları bir araya getirdi, rakipler araştırma bulgularını paylaştı ve dahil olan herkes, aşı geliştirmede yeni bir çağın kilidini açmaya yardımcı olan teknolojilere uzun yıllar süren küresel yatırım sayesinde bir adım önde başladı. Yeni koronavirüs 2019 yerine 2009’da ortaya çıksaydı, aşıya giden yol çok daha uzun olurdu.
Sıtma ekibi, bir etkinliği aynı anda birçok kişiye vermek için bir etkinlik düzenlemenin artık güvenli olmadığı bir zamanda cibinliklerin nasıl dağıtılacağını yeniden düşünmek zorunda kaldı. Ortaklarımızın COVID-19’un hamile kadınlar ve bebekler üzerindeki etkisini anlamalarına yardımcı oluyor ve temel sağlık hizmetlerini almaya devam etmelerini sağlıyoruz. Eğitim ortaklarımız, öğretmenlerin dizüstü bilgisayarlarının sınıfları olduğu bir dünyaya alışmalarına yardımcı oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM