• DOLAR
  $1.199,6800
 • EURO
  $0,2741
 • ALTIN
  $34.860,0000
 • BIST
  $139,1700
Apartmanların arasında plastik atıklar…/ Foto Galeri

Apartmanların arasında plastik atıklar…/ Foto Galeri

Seyhan’da apartmanların arasına dökülen plastik atıklar tepkiyle karşılandı.

 

Adana- Geçtiğimiz hafta dışarıdan getirilen çöplerin Adana’da yol kıyılarına atılması yurttaşlar arasında tepkilere neden olmuştu.

2018 yılında bazı Türk firmalarının İngiltere, Almanya, İrlanda, İtalya gibi birçok ülkelerden geri dönüşüm amaçlı plastik çöp dış alımı yaptıkları, ancak bazı firmaların masraftan kaçınmak için çeşitli yerlere döktükleri saptanmıştı.

Sağlık kurumları hem insan, hem çevre sağlığının ciddi zarar göreceği konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Plastik çöp atıklarının yok kıyılarından merkez ilçe Seyhan’da mahallelerde, apartman aralarında da görülmesi yurttaşları şaşkına çevirdi.

Burası, Seyhan’ın Tellidere Mahallesi’nde muhtarlığa yakın bir bölge. Geçtiğimiz yıla değin tek katlı, iki katlı evler vardı burada. Okul yapılacağı için alan istimlak edilmiş, ev sahiplerine bedelleri ödenerek çıkarılmış, ardında evler sökülmüştü.

Alanın şu an üç yanı yol. Dördüncü yanının da yol olduğu, ancak çok kez belediyeye başvurulmasına karşın hiç bir yanıt alınamadığı belirtiliyor. Yolun yapılmayışından dolayı yaşanan zorlukları dile getiriyorlar.

Alan, yeni yapılan yüksek apartmanlar arasında şimdi. Kimi zaman inşaat kamyonları hafriyat döküyor alanı yükseltmek için, kimi zaman bir iş makinesi geliyor, dökülen hafriyatları düzeltse de apartmanların arasında çirkin bir görüntü olmayı sürdürüyor.

Ne zaman döküldüğü konusunda bir bilgi olmamasına karşın, atıklardan bazılarının plastik sağlam torbalarda oluşu o denli uzak zamanları göstermiyor! Alana yakınlarda olan gerek ev, gerekse iş yeri sahipleri çevreyi kirletenlere, göz yumanlara gereken cezanın verilmesini dile getirirken covid 19  için alınan önlemleri anımsatıyorlar…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM