• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
“AOÇ’nin açık artırmayla satılacak olması vicdanları kanatacaktır”

“AOÇ’nin açık artırmayla satılacak olması vicdanları kanatacaktır”

Aytun Çıray, AOÇ’ni Atatürk’ün bir emaneti olarak korumada onu bağrında saklayan Ankaralılara ve onun Belediye Başkanına görev düştüğünü belirtti.

 

İYİP Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Başkan’ı Aytun Çıray Atatürk Orman Çiftliği’nin son kalan bölümlerinin kanunlara aykırı olarak ihale edilmesinin kabul edilemeyeceğini ve otuz altı sivil toplum örgütünün eylemleri yanında Ankaralıları temsilen Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne de görev düştüğünü söyleyerek bir çağrıda bulundu:

“Ankara Büyükşehir’in Millet İttifakı Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a açık çağrıda bulunuyorum: İhaleye katılarak emaneti Ankara’lılara hediye edin lütfen.”

AKP iktidarı döneminde maddi ve manevi değerlerimiz konusunda telafi edilemez kayıplar yaşadığımızı anlatan Çıray, “AOÇ’ne kanunlara aykırı olarak yapılan Saray’dan sonra Atatürk’ün ve kuruluş yıllarımızın aziz hatırlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği’nin son arazilerinin, hem de kanunlarımıza aykırı olarak 5 eylülde açık artırmayla satılacak olması millet vicdanını kanatacaktır,” dedi.

KAZDAĞLARI’NDA OLDUĞU GİBİ AĞAÇLARIMIZ KESİLİYOR

Sözlerinin başında vatanımızın kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü minnet, şükran sevgi ve saygıyla andığını ve vatan sevgisiyle hareket ettiğini ifade eden Çıray, şunları söyledi:

“Artık Diyanet işleri Başkanlığı’nın da hedefine oturtulan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin onurudur. Ona düşmanlık akılsızlık olduğu kadar ihanettir. Atatürk Orman Çiftliği bir semboldür. Kazdağları’nı korumak için yaptıklarımız onur vericiydi. Ancak doğayı korumak açısından da AOÇ’ni korumak Kazdağlarını korumak kadar önemlidir.  Kazdağları için harekete geçenler Atatürk’ün aziz hatırası olan ormanı da korumaya destek vermeliler.

AKP iktidarı milli davalarımızı, kurumlarımızı ve geleneklerimizi tahrip etti. Atatürk başta kurucu ve kurtarıcılarımızın hedef tahtası yapılmasına sessiz kaldılar. Ortak değerlerimize zarar verdiler. Şimdi de parça parça yok ettikleri AOÇ ile ilgili son ihale ile Atatürk’ün izlerini silme ihalesi açtılar. Bu konuda Ankara’da 36 farklı sivil toplum örgütünün demokratik bir şekilde hukukun içinde kalarak yapacakları gösteri haklarını desteklemek boynumuzun borcudur. AOÇ’ni talan ederek ortadan kaldırmak 2023’de Yeni Türkiye’nin kurucusu olmak isteyenlerin sembolik hedeflerinden biridir.”

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının internet sitesinde Ankara’nın en yüksek ranta sahip bölgelerinden biri olan Çukurambar’da iki parselin açık arttırma yöntemi ile 5 Eylül 2019 tarihinde satışa çıkarılacağı duyurulmuştu. Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu, AOÇ’de yapılan inşaatların kaçak olacağını sarayın hukuksuz olduğunu oy birliği ile kabul ederek tescil etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM