Adana’da Portakal Çiçeği Parkı…/ Foto Galeri

Adana’da Portakal Çiçeği Parkı…/ Foto Galeri

Adana’da, 23 bin metrekare alana kurulu Portakal Çiçeği Parkı’nın yapımını tamamladı.

 

Adana Anakent Belediyesi, bir yandan kentin dört bir yanındaki altyapı ihtiyaçlarını gidermek için çalışırken, bir yandan da şehrin çehresini değiştirecek projelere imza atıyor.

Adana ‘da, 23 bin metrekare alana kurulu Portakal Çiçeği Parkı’nın yapımını tamamladı.

İl Sağlık Müdürlüğü karşısındaki alanda oluşturulan Portakal Çiçeği Parkı’nda; çocuk oyun alanı, kondisyon aletlerinin bulunduğu açık alan spor kompleksi, engelli tuvaletleri, çocuk emzirme odaları, sosyal mesafe kurallarına uygun banklar, dinlenme alanları bulunuyor.

Olağanüstü peyzaj düzenlemesi ile Adanalıların dinlenip, mart sonu nisan başında portakal çiçeği kokusunu derinden hissedebileceği bir alan…

Parkı Adana’ya kazandıran Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çalışma prensiplerini kararlılıkla sürdüreceklerini dile getirdi.

BİLGİ

Adana, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehridir. 2019 yılı verilerine göre 2.237.940 nüfusa sahiptir. İlin yüzölçümü 13.844 km²’dir. İlde km²’ye 160 kişi düşmektedir. 01.02.2018 TÜİK verilerine göre 5’i merkez ilçe olmak üzere toplam 15 İlçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelerde 831 mahalle bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM