• DOLAR
  $1.221,1700
 • EURO
  $0,2788
 • ALTIN
  $31.681,0000
 • BIST
  $132,6300
8 çocuk, 8 yaşanmış öykü, 8 travma

8 çocuk, 8 yaşanmış öykü, 8 travma

Dr. Psikolog Deniz Aktan sekiz kişilik ekibiyle kaleme aldığı “Çocukluk Çağı Travmasının Yansımaları: Tüm Renklerini Kaybetmiş Gökkuşağı Hikâyeleri” adlı yapıtta 8 çocuğun öyküsünü anlatıyor.

 

Yetişkinlik döneminde sahip olunan her bir özellik çocukluk dönemine dayanıyor. İyi, kötü, mutlu, mutsuz, sevinçli, öfkeli her an bugün, “ben kimim” sorusunun yanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Dr. Psikolog Deniz Aktan’ın editörlüğünü yaptığı ve sekiz yazarla birlikte kaleme aldığı  “Çocukluk Çağı Travmasının Yansımaları: Tüm Renklerini Kaybetmiş Gökkuşağı Hikayeleri” adlı yapıtta, yaşadıkları travmalarla yaşamlarının renklerini yitirmiş 8 çocuğun öyküsü anlatılıyor. 8 ayrı öyküden oluşan kitapta çocukluk çağında karşılaştığı travmaya erken davranılırsa iyileşme sürecinin hızlanacağına dikkat çekiliyor. Nobel yayınevi tarafından yayımlanan ve 9 Kasım da okuyucuları ile buluşan “Çocukluk Çağı Travmasının Yansımaları: Tüm Renklerini Kaybetmiş Gökkuşağı Hikayeleri”, yayınevinin web sitesi başta olmak üzere birçok kitabevinin de web sitesi ve mağazalarında satışa sunuluyor.

Hayatın tüm his ve renklerini barındıran kitap

Yazarlığa eğitimci kimliği ile birlikte başlayan Dr. Psikolog Deniz Aktan, “Çocukluk Çağı Travmasının Yansımaları: Tüm Renklerini Kaybetmiş Gökkuşağı Hikayeleri” için aralarında Uzm. Psikolog Alagün Belce Bahşi’nin de bulunduğu 8 kişilik bir ekiple çalıştığını belirtiyor. Sekiz çocuğun travmalarına neden olanlar ise ebeveynleri, yakınları ya da akranları… Bazıları ise dünyanın insanlara kitlesel olarak sunduğu savaş gibi kötü şartlar yüzünden travma yaşayan çocuklar…  Şiddet, istismar, kayıp, taciz, ölüm, savaş gibi bir sürü travmatik anıyla karşılaşacağınız bu kitap, bazı okuyucuları derinden yakalayacak ve belki ağır bir his ile saracak. Bazı bölümlerde ise okurların kendilerini eleştireceği noktalar olacak.

Doğru yerde ve doğru zamanda insana dokunmak

Aktan, yapıta ilişkin “Bu kitapla insana dokunmak ve en önemlisi de bu kitabın geliriyle çocuklara dokunmak istedik. O yüzden elde edilen tüm geliri Koruncuk (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) Vakfı’na bağışladık. Yani kitabı alan herkes bir yandan da ihtiyacı olan bir çocuğun geleceğine katkı sunmuş olacak.” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM