• DOLAR
  6,8191
  %0,69
 • EURO
  7,5395
  %1,07
 • ALTIN
  377,54
  %1,45
 • BIST
  8,4017
  %1,14
“5. Tour Of Mersin” sone erdi…

“5. Tour Of Mersin” sone erdi…

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu dördüncü gün yarışlarıyla sona erdi.

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun işbirliğinde gerçekleştirilen 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu 4. Etap Yarışları tamamlandı. Yarışmacılar dört gün boyunca dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti ve toplam 500,6 km pedal çevirdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda start alan ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona eren 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun dördüncü gününe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Akdeniz Belediyesi Başkan Vekili Zafer Şahin Özturhan ve çok sayıda Mersinli katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Başkan Seçer’in bayrağı kaldırması ile start alan yarış, İsmet İnönü Bulvarı, Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi, Karaisalı, Çavak, Mersin Stadyumu boyunca devam etti. Erdemli Otoyolu, D-400 Antalya Yolu, Çeşmeli istikametinde pedal çeviren yarışmacılar, Mersin Stadyumu, Adnan Menderes Bulvarı, Göçmen Kavşağı ile Meteoroloji Kavşağı arasında 10 tur attıktan sonra yarış Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sonlandı.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışın dördüncü ve son etabında, 4. Etap Genel Klasman’da Rusya’nın Marathon Tula takımından Maksim Piskunov birinci, Almanya’nın Bike AID takımından Aaron Grosser, ikinci ve Kazakistan Milli Takımı’ndan Roman Vassilenkov ise üçüncü oldu.

Tour Of Mersin 2019 Tüm Etaplar kapsamında Tüm Etaplar Sprint birincisi Almanya’nın Rad Team Herrmann takımından Florian Obersteiner oldu ve 45 puan ile Turkuaz Mayo’nun sahibi oldu.

Tüm Etaplar Tırmanış birincisi olarak Turuncu Mayo’nun sahibi olan sporcu  16 puan ile Salcano Sakarya BB takımından Mustafa Sayar oldu.

Tüm Etaplar Genel Klasman birincisi ise Almanya’nın Bike AID takımından Peter Koning oldu ve 12 saat 45 dakikalık derecesi ile sarı mayoyu rakiplerine kaptırmadı.

 1. Tour Of Mersin’in Tüm Etaplar Klasman Takım birinci olan takım ise 38 saat 27 dakika 45 saniyelik derecesi ile Belarus’tan Minsk Cycling Team oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından verilirken, sporcular zorlu turu geride bırakmış oldu.

Sporculara ödüllerini takdim eden Mersin Büyükşehri Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yarış güzel, Mersin güzel,  siz güzelsiniz, her şey güzel. Güzellikler sizlere değer katıyor, biz de onlara sahip çıkmak zorundayız. Gerçekten muazzam bir şehirde yaşıyoruz. Bunun kıymetini hep beraber bileceğiz. Bu kente yakışır, bu kentin layık olduğu hizmetleri vermek durumundayız. Bu tip etkinlikleri önemsiyoruz. Tour Of Mersin 5. kez yapılıyor ve dünyanın en önemli etkinlikleri arasına girmeye aday. Mersin’in tanıtımı açısından son derece önemli. Mersin birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu hinterlant içerisinde tarihi yerleri dünyaya göstermek, tanıtmak açısından bu etkinliklerin sayısını artırma zorunluluğumuz var.

Vatandaşların bu tip etkinliklere dâhil olması, sahiplenmesi son derece önemli. Çünkü Mersin’in her noktasından halkın buraya gelmesi lazım. Zengini, fakiri, yaşlısı, genci, dezavantajlı grupları, herkesi burada kaynaştırmamız lazım. İşte bu tip etkinlikler bizim sosyal huzurumuza, birliğimize, beraberliğimize de olumlu katkılar yapacak. Bizim Mersin’e dünyanın her tarafından şu ya da bu sebeple insanları getirmemiz lazım. Mersin’in hem sosyal, hem ekonomik, hem kültürel yapısına, hem de huzuruna, barışına katkı sunmak istiyorsak Mersin’i Türkiye’nin değil, bölgenin değil, dünyanın etkinliklerinin ve şenliklerinin yapıldığı güzel bir belde haline getirmemiz lazıma”    

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM