• DOLAR
  6,7609
  %0,40
 • EURO
  7,3087
  %0,30
 • ALTIN
  359,37
  %2,57
 • BIST
  8,3262
  %0,72
“2024’e kadar Ceyhan Belediye Başkanıyım”

“2024’e kadar Ceyhan Belediye Başkanıyım”

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar mazbatasının YSK tarafından iptal edilmesinin ardından Ceyhan açıklamada bulundu.

 

Adana- Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar mazbatasının YSK tarafından iptal edilmesinin ardından Ceyhan Belediyesi önünde yaptığı açıklamada, 2019 yerel seçimleri öncesinde istenen bütün evrakları YSK’ya eksiksiz teslim ettiğini, seçilmesinde bir engel görülmediğini ancak seçimden 1 yıl sonra mazbatasının elinden alındığını söyledi.

Başkan Aydar’ın yaptığı açıklama şöyle.

“Hukuksuz bir kadarla mazbatam iptal edildi. Başım dik, alnım ak.  İstanbul seçimlerinin ve mühürsüz oyların mimarı Akp’li Recep Özel’ in verdiği hukuksuz bir dilekçe ile bugünlere geldik. Ben bu hukuksuz kararı Ceyhanlıların vicdanına bırakıyorum. Bizim makamımızın bir önemi yok. Millet İttifakı’nın 19 meclis üyesi ile, ekibimle yine yolumuza devam edeceğiz. Beni Ceyhan halkı seçti. Mazbata onların olsun. Ben yine 31 Mart 2024’e kadar Ceyhan Belediye Başkanıyım. Söz verdiğimiz ne varsa partili, partisiz gözetmeden yapmaya devam edeceğiz

Sizlerden isteğim yapılan haksızlığı herkese anlatın. YSK bana neden 11 ay önce mazbata verdi.  31 Mart’tan ne oldu ki verdiği mazbatayı geri istiyor. Değişen hiçbir şey olmadı değişen tek şey Ceyhan’da 20 yıldır yapılmayan hizmetler oldu. Herkes iyi bilsin ki yine 31 Mart 2024 yılında çok büyük bir motive ve enerji ile heyecanla yolumuza devam edeceğiz. O gün gelip aday olacağım. Ceyhanlı yine hakkımızı teslim edecek. Bugün tarihe not düşüyorum. 31 Mart 2024’de hepinizi yine aynı saatte buraya bekliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM