• DOLAR
  6,1212
  %0,12
 • EURO
  6,6509
  %0,20
 • ALTIN
  326,20
  %0,00
 • BIST
  7,9251
  %0,25
200 personel “belediye” yerine “MEB”e…

200 personel “belediye” yerine “MEB”e…

Başkanı Aydar, Ceyhan’ın istihdama büyük gereksinim duyduğunu vurguladı, İŞKUR Adana Bölge Müdürlüğü’nü duyarlılığa çağırdı.     

 

İŞKUR’un Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında geçtiğimiz dönem Ceyhan Belediyesi’ne 200 personel tahsis ettiğini ancak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yöntemin değişmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Ceyhan’da nüfusa oranla işsizliğin de yoğun olarak yaşandığını vurgulayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, TYP kapsamında iş başı yapacak işçilerin Ceyhan Belediyesi yerine Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetine sunulduğunu öğrendiklerini dile getirdi.

Ayrıca Başkan Aydar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetine sunulan kadrolarda yer alacak kişilerin de iki siyasi partinin ilçe başkanlıkları tarafından belirlendiğine dikkat çekti.

Bu uygulamanın Ceyhan halkına bir ceza niteliği taşıdığını savunan Kadir Aydar, “Ceyhanımıza hizmeti şiar edinmiş kişiler olarak belediye bünyesine eskiden olduğu gibi İŞKUR TYP programı aracılığıyla yeni işçi tahsisinde bulunulmasını istiyoruz. Ne yazık ki bugüne kadar talebimiz olumlu karşılanmadı ve belediyemiz bünyesine tek bir kadro dahi verilmedi. Bu konuda hem bakanlığımızdan, hem Adana Valiliğimizden hem de İŞKUR’dan Ceyhan halkı adına destek ve duyarlılık bekliyoruz. 31 Mart itibariyle parti gömleğini çıkarmış, Ceyhan’da genç, yaşlı, kadın, çocuk, herkesin ama her kesimin hizmet görmesi için ‘hizmet gömleğini’ giymiş Ceyhan’ın evladı olarak hem hizmetin en ücra yerlere ulaşması hem de işsizliğe bir nebze olsun çare bulunması adına Ceyhan Belediyesi’nin TYP kapsamından yararlanmasını ve talep ettiğimiz işçilerin iş başı yapmasını ümit ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM