“2. metro projemiz onaylanmadı!”

“2. metro projemiz onaylanmadı!”

Mersin Anakent Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ile TV A’nın ortak yayınına katıldı.

Mersin Anakent Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ile TV A’nın ortak yayınına katıldı. Başkan Karalar açıklamasında, yeni bir metro hattı projesi oluşturduklarını, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onaylamadığını söyledi.

Karalar, açıklamasında şu sözlere yer verdi.

Ne yazık ki bizim metro da hani tamamlanması düşünülmüş ama tamamlanmadığı için eksik kalmış. Hastaneye gitmiyor, havaalanına gitmiyor, otogara gitmiyor, adliyeye gitmiyor gibi güzergah sıkıntısı var. Tamamlanabilseydi belki bütünlüklü bir şey olacaktı. Bizim metro 25 bin kişi taşıyor. Oysa 150 binin aşağısı çok fizibil değil. Biz 2. hat ile ilgili çalışmalar yaptık. Tabii havaalanı ayrı bir yer ama hastanelere, Balcalı’ya, Şehir Hastanesi’ne, adliyeye, stadyuma gidecek bir hat yaptık. Onu yapmak için bir proje sunduk, yatırım programına alınsın diye ama Sayın Cumhurbaşkanımız onaylamadı. Çalışıyoruz. Umarım yakın gelecekte anlatırız biz derdimizi. Umarım onaylanır. Muhakkak yapılması gerekiyor. Dolayısıyla Mersin’de yapılsın, yapılmasın; ‘hani şu misal, misal olmaz’ diye atalarımızın bir lafı var. Bizimkisi kötü misal. Kötü misal, misal olmaz. Vahap Bey çalıştı. Bu da bir cesaret 300 milyon dolar, 300 milyon avroluk yatırımlar bunlar. Gelirlerimize göre çok ciddi paralar. Bir belediye başkanının cesaret edip gündeme getirmesi, kent açısından çok takdire şayan. Bir yılda projelendirip, yatırım programına aldırıp, imzalatıp bu noktaya getirmesi gerçekten büyük bir başarı. Hiç o konular tartışılmaz. Metro elzemdir, metropollerde toplu taşımanın ana kalemidir, yapılmalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM